Miks valida käsitöö?

On teada, et masstootmine on odav ja kiire lahendus, säästes tootjaid tööjõukulude ja muu tarbetute kulude arvelt. 

Küll aga masstoodang on tarbijate nõudmistele paindumatu ning lisaks väheneb oluliselt töökohti, kus kaob ära elav energia, mille käigus langeb kvaliteedikontroll ja tõuseb ebaefektiivsus. Ületootmise tagajärjel kannatab tavaliselt (kahjuks) ka loodus. 

Kuna masstoodang järgib pigem trende ja odavaid hindu, on kasvanud inimestel ühtlasi puudusteadvuse mentaliteet: „Mida odavam, seda parem/seda rohkem saan võtta; mida rohkem, seda uhkem“ jne.  Meelitatud punaste ja odavate hinnasiltidega, tunnetamata, kas seda on päriselt vaja.

Puudusteadvusel tarbimine suurendab tervisehädasid ja näiteks ka võlataset, mis omakorda põhjustab vaimse tervise probleeme, nagu stress ja depressioon. Kui inimesed tahavad järgida uusimaid trende, aga neil on piiratud ressursse, siis võib see vaimule ja kehale väga kurnav olla.

Kuidas olla kasulik nii enda isiklikus elus kui ka keskkonnale?

 1. Ära lange reklaami- ja trendilõksu!
 2. Kasuta ja paiguta raha t e a d l i k ult.
 3. Küsi endalt mida Sa päriselt vajad ja kogeda tahad?

Toon mõned näited, miks eelistada Käsitööd ja kuidas see Sinu isiklikku elu ja keskkonda mõjutab

 1. Käsitsi valmistatud tooted on keskkonnasõbralikud.

Käsitöö võtab vähem energiat ja ressursse kui masstootmine ning muudab keskkonnasäästlikumaks. Käsitöös on võimalik kasutada materjale, mis on loodussõbralikud ja samuti ei pea olema kellegi elu arvelt.

 1. See paneb Sind tõsiselt mõtlema

Käsitöö lähtub kvaliteedis, kui kvantiteedis. Pigem olgu asju vähem kui rohkem ja rohkem kvaliteetsed kui ebakvaliteetsed. Olles selle eest nõus ka pisut rohkem maksma, paneb see Sind mõtlema, kui palju Sa seda tegelikult vajad.

 1. Käsitööna valminud tooted on tööturule kasulikud

Jah, tõsi on see, et mida rohkem inimesed eelistavad käsitööd, seda suurem võimalus on luua juurde ka töökohti. Näiteks Ühes uuringus leiti, et vaid 10 protsendi konkreetse piirkonna tarbijakulutustest kohalikele ettevõtetele suunamine looks juurde sadu uusi töökohti ja head raharinglust

.

 1. Käsitsi valmistatud tooted on rohkem väärt

Inimesed tunnevad end käsitööd kandes erilisemalt, samuti käsitsi valmistatud toit maitseb paremini. Käsitöösse on hulga sisse kantud energia, mida tegija armastusega loob. 

 1. Käsitööna valminud tooted annavad Sulle hea tunde oma ostude osas.
 • Sa oled toetanud käsitöölise ettevõtet ja elu
 • Sa oled saanud midagi erilist ja väärtuslikku 
 • Samaaegselt teed heateene loodusele
 • Roheline raharinglus
 • Sa hoolitsed oma asjade eest paremini
 1. Käsitsi tooted vastavad Sinu vajadustele paremini 

Erinevalt masstootmismasinatega, on käsitööline avatud toote teatud aspektide kohandamiseks just Sinu vajadustele ja soovidele.

 1. Käsitööna valminud tooted on ainulaadsed

Üks levinumaid, ehkki kõige vähem mõõdetavaid põhjuseid, miks inimesed käsitsi valmistatud kaupade ostmise üle otsustavad, on see, et neile lihtsalt meeldib midagi sellist, mis pole pärit suurelt ettevõttelt. Käsitsi valmistatud kaupade olemus tähendab, et neid on vähem, nii et kõik, mida Sa kannad või soovid, on sama ainulaadne kui Sinagi.

 1. Käsitöö muudab suhtumist ja elu

Sa kohtled oma esemeid palju suurema hoolega, kui tavaliselt. Sa sööd paremat toitu, mis on käsitsi valmistatud ja Sinu tervis tänab Sinid. Kandes midagi ainulaadset, mis tekitab hea tunde/emotsiooni, teeb ka teisi õnnelikuks, kes on Sinu ümber. Sa lood väärtust läbi tarbimise ja toetad õigeid inimesi, kes on tänulikud. Sinu valik on pigem teadlik nii kogukonna kui ka looduse suhtes. Sa väärtustad ennast.

Aitäh, et valid käsitöö, mis on pühendumuse ja armastusega loodud!

Aitäh, et valid toetada käsitöölise ettevõtmisi!

Aitäh, et valid olla sõber loodusega!

Aitäh, et valid ennast!

Aitäh Sulle!

Related Posts